Kontuzje

Wspinanie to sport silnie związany z naszą ambicją i dlatego jest tak niezwykle kontuzjogenny.

Bóle palców

Czy każda wspinaczkowa kontuzja palca to, tak często słyszane na ściankach, naderwanie troczków? Otórz nie! Równie często mamy do czynienia z urazem pochewki ścięgna, uszkodzeniem torebki stawowej czy więzadeł okołostawowych! Nawet jeśli początkowo dokuczały Ci troczki, ból który nadal odczuwasz pomimo przerwy w treningach, może pochodzić z innych unieruchomionych plastrem struktur. Nie rezygnuj z treningów i nie plastruj się miesiącami. Oddaj się w ręce specjalisty.

Bóle nadgarstków

Mimo ćwiczenia antagonistów wśród wspinaczy, zdażają się bóle nadgarstków. Oprócz standardowej nierównowagi mięśniowej między zginaczami i prostownikami czasami dochodzi do przepracowania zginaczy łokciowych albo promieniowych. Nie licz na to, że zwiększenie intensywności treningu kiedyś to naprawi. Zapraszam do mnie.

Bóle łokci

Boli Cię łokieć po, czy nawet w trakcie treningu? Ćwiczenie antagonistów nie pomaga? Nie istotne czy, z nazwy, jest to łokieć golfisty, tenisisty czy wspinacza. Zapraszam do siebie!

Ból barku

Napewno wielu z Was na wizycie u ortopedy lub po wykonanym usg dowiedziało się, że ból barku spowodowany jest konfliktem podbarkowym, a proponowane leczenie to seria blokad, artroskopia, a nawet rezygnacja z uprawiania sportu. Nie jest to jednak cała prawda. Najczęstszą przyczyną tego schorzenia jest nierównowaga mięśniowa w stawie łopatkowo-ramiennym lub łopatkowo-żebrowym i z reguły wymaga zaledwie kilku sesji terapeutycznych do całkowitego wyleczenia.

Plecy

Odczuwasz bóle górnych pleców, sztywność okolicy międzyłopatkowej czy karku? Napewno wspólnie sobie z tym poradzimy! Zapraszam!.

Obręcz biodrowa

Czujesz że mógłbyś zrobić więcej, ale sztywność bioder uniemożliwia większy rozkrok, wrzucenie nogi wysoko czy zmianę nóg na wysokim stopniu? Ciężko wychodzi Ci żabka, a może czujesz ograniczenie ruchu przy robieniu skrętki? Zabrałeś się za jogę, ale mimo miesięcy poprawa jest mizerna? Najszybszą metodą szybkiej poprawy tego stanu jest terapia manualna. Zapraszam do siebie!

Kończyny dolne

Źle wylądowałeś z przystawki? Skręciłeś kolano czy kostkę? Noga utrudnia wspinanie? Zapraszam do mnie! Jestem pewny że uda nam się pozbyć Twojej dolegliwości.